perohryz

Tento blog už nefunguje, presťahoval sa na free.perohryz.eu.

30 november 2008

Fúzy ako Paška za 2,99 eura

Koho by niečo také zaujímalo ? Fúzy? Paška? WTF?

21 november 2008

Postrehy z Ameriky II. - médiá

1. Hovorí mi šéfka spravodajstva bbcnews.com (inak nenápadná mladá baba z Čile): "Nepozeráme všetky diskusné príspevky na webe, máme na to len 15 ľudí."
2. Návšteva v CNN, sprievodca: "Bohužiaľ musíme prejsť aj cez poschodie manažmentu, je to veľmi otvorený priestor, takže máte absolútne zakázané prehovoriť čo i len jedno slovo, kým sme na tom poschodí" (prechádzame poschodím s prvou bariérou uzatvorených priestorov sekretárok, za nimi druhá bariéra uzatvorených kancelárií manažmentu - trošku priesvitných)
3. Počet redakcií navštívených tento týždeň: 7
Počet redakcií, ktoré ešte tento rok neprepúšťali žiadnych novinárov: 1
"Bohužiaľ, zatial sa u nás nenašiel optimista schopný vyhlásiť, že prepúšťanie minulý týždeň bolo už posledné," hovorí mi jeden šéfredaktor.

19 november 2008

Postrehy z Ameriky I.

1. Čo sa zmenilo v Amerike je, že na každom rohu sa predávajú tričká, čapice, odznaky, magnety, poháre, bundy, nočné košele, osušky, vložky a trenírky s Barackom Obamom (prípadne s Obamom v láskavom objatí s Martinom Lutherom Kingom, alebo s veľkým nápisom „aj ja som k tomu prispel, podporoval som Obamu“). Čo sa zatiaľ nezmenilo je, že muž ktorý otvára dvere na  taxíku pred hotelom Carlton Ritz je vždy černoch, muž, čo otvára dvere do hotela je vždy černoch, muž s káblom v uchu pred hotelom je černoch a všetci hostia sú belosi. Recepčná je  z Fínska.
2. Copyright 2.0: Moderátorka hovorí do kamery po komickom výstupe v priamom prenose: Prosím vás, mohli by ste tieto zábery hneď zavesiť na YouTube, aby som si ich mohla pozrieť znova?
3. Posledné štádium kapitalizmu alebo Prečo bol finančný kolaps nevyhnutný: v hoteli vám najskôr s maximálnou námahou ustelú 8 vrstiev prikrývok na posteli a keď vôjdete do izby,  pribehne chyžná, či vám môže rozostlať, viete, odpratať tie zbytočné vrstvy, aby sa tam dalo spať?
4. Check-in v automate na letisku, pri vedľajšom prístroji vedľa mňa stojí technik Delty a pozerá smutne na monitor, kde dlhý čas svieti už len úvodná obrazovka Windows.
- Preboha, to funguje na Windows?
- Áno, bohužiaľ, bohužiaľ, vraví technik.
- Mal by som si radšej vybrať iné aerolinky? pýtam sa.
- Nie, nie, rozveselí sa technik, prisahám že v lietadlách to nemáme!
5. Socializmus: „Eskalátor pokazený.“
Britský kapitalizmus: „Eskalátor je momentálne mimo prevádzky. Zákazníkom sa za nepríjemnosti hlboko ospravedlňujeme.“
Americký kapitalizmus: „V záujme šetrenia energie je eskalátor odstavený. Chránime za vás životné prostredie. Tým, že ste išli pešo, zachránili ste život 0,00032 ľadového medveďa.“