perohryz

Tento blog už nefunguje, presťahoval sa na free.perohryz.eu.

16 máj 2008

We are the people

Áno, včera som sa vrátil z Manchestru, tu je video :)

Pár postrehov:
1. Briti sú majstri sveta v logistike. Keby do Bratislavy prišlo v jeden deň 200 tisíc (!) opitých fanúšikov Trnavy, myslím, že do hodiny by prestala fungovať verejná doprava, do dvoch hodín akákoľvek doprava, po troch hodinách by sa už ani policajti neodvážili vyjsť na ulicu a do večera by prestala tiecť aj pitná voda. V Manchestri napriek neuveriteľnému prehusteniu ľuďmi všetko stále cca fungovalo a zranených na uliciach bolo asi o 5 tisíc menej, ako by som na prvý pohľad odhadoval.

2. Ak budete v Anglicku na verejnosti rozprávať po úspešnom zápase ruských futbalistov po slovensky, približne 15 náhodných okoloidúcich za hodinu sa vám bude snažiť úprimne zagratulovať k víťazstvu vášho tímu.

3. Medzi gratulujúcimi z bodu 2 bude aj značné množstvo zronených miestnych hardcore fanúšikov, vrátane gratulácií tesne po odpískaní priamo v priestoroch štadiónu. (Opäť podobné gratulácie od trnavských fanúšikov Slovanistom po prehratom zápase si akosi zatiaľ neviem úplne dobre predstaviť.)

4. Predchádzajúce body nič nemenia na tom, že fanúšik hystericky jačiaci na 11 úplne neznámych ľudí kráľovsky platených za iracionálne presuny okrúhleho objektu na rôzne miesta, je jedna z najsmutnejších ukážok variability ľudskej rasy a akékoľvek akvitity smerujúce k prevádzkovaniu loptových hier pred divákmi by mali byť zakázané zákonom.